Kácení stromů

I když stromy čistí vzduch na naší planetě a pomáhají nám cítit se lépe, občas ale pro lidi a své okolí představují riziko. Jedná se hlavně o stavy vzniklé po živelních pohromách a rozmarech počasí, kdy stromy přestávají být stabilní. Kácení stromů v tomto případě je jediným možným řešením, jak předejít nějaké další katastrofě.

Rizikové kácení stromů

Stane se, že krajinou přejde vichřice nebo prudká bouře a stromy, které neustály nápory větru se stanou nebezpečné. Pokud je strom vyvrácený a celý spadlý, nepředstavuje již žádné velké nebezpečí. Problém nastává v případě, že nespadne celý ale například se zapře o vedlejší strom. Tady nastává otázka, jak takovou situaci řešit. Mnohdy je celá akce kácení velmi nebezpečná a musí se jí ujmout firma se specializací na rizikové kácení stromů. Jedná se hlavně o případy, kdy jsou vyvrácené stromy na těžko přístupném místě nebo hrozí že by během pádu mohli zasáhnou okolní budovy nebo strhnout vedení vysokého napětí. Tato práce není zcela bez rizika a hrozí při ní spousta úrazů, proto se doporučuje přenechat takovou činnost specializované firmě.

Kácení stromů Brno

Pokud bydlíte v Brně nebo okolí a hledáte někoho, kdo Vám pokácí přerostlý smrk na zahradě, máte docela snadný výběr. Na kácení stromů Brno se specializuje firma RIKAST. Její služby sahají od základních úkonů až po vykácení celé aleje, vypracování projektu a vysázení nových porostů.

Proč právě RIKAST.CZ

Pokácení stromu není zrovna jednoduchá práce, kterou by mohl vykonávat každý. Nejen že by mělo být provedeno odborně ale hlavně při něm hrozí riziko úrazu. Profesionálové z firmy RIKAST mají k dispozici speciální techniku, která jim v jejich práci pomáhá, takže stromy kácí i z vysokozdvižných plošin. Nemusíte mít také žádnou starost o to, jakým způsobem se pokáceného stromu zbavíte. RIKAST zařídí vše za Vás. Strom odkoupí, pokácí, zlikviduje a dokonce zařídí i veškerá povolení. Pokud budete chtít prázdné místo nějak zaplnit, i to je možné. RIKAST provádí kompletní úpravy zeleně. Nejedné se tedy jen o kácení ale také zalesňování.