Kácení rizikových stromů

Kácení stromů Vám může zachránit život

Mít na zahradě starou, majestátně se tyčící třešeň, která v létě vrhá příjemný stín, to je nádhera. Jenže stromy nejsou věčné. A tak jednou možná zjistíte, že stačí větší vítr nebo úder blesku a uštípnutá větev vám zboří polovinu domu. Co s tím?

Kácení stromů

Když čtete o tom, jak někdo bezohledně nechá vykácet stoletou lipovou alej, nejspíš jen zatínáte pěsti zlostí a bezmocí. I taková zvěrstva se dějí – stejně jako ve všech oborech. Přesto není vhodné kácení stromů zavrhovat – většinou se tak totiž děje jen proto, aby se zajistila bezpečnosti lidí a ochrana majetku.

Rizikové kácení stromů

Pokud máte na zahradě dvoumetrovou jabloň, snadno ji pokácíte sami. Jiný případ ale nastává, když se vám na pozemku tyčí dvacetimetrová borovice, která se ve větru až nebezpečně naklání nad vaši střechu. Co když jednou nápor nevydrží a rozlomí se? Pokud nechcete žít ve strachu, zavolejte profesionálům, kteří vám s rizikovým kácením stromů pomohou. Na takovou práci je totiž potřeba nejen pila, ale často i stromolezecké vybavení, případně plošina. Pak můžete mít jistotu, že ani kácené větve nic nepoškodí.

Kácení stromů profesionálně

Ne každý je odborník, proto pečlivě vybírejte, jakou firmu si na kácení stromů pozvete. Chtějte znát zkušenosti, reference, zajímejte se o techniku. Pokud přijde dřevorubec s pilou, není to většinou známka profesionality. Kácení stromů je totiž tak specifická činnost, že ji nejen nezvládne každý, ale musíte mít značnou praxi, abyste vše udělali dobře a hlavně bezpečně.

Kácení rizikových stromů

Jsou stromy, u kterých na první pohled poznáte, že už dál nemohou růst. Ať už je poškodilo stáří nebo extrémní počasí, jsou hrozbou pro všechny kolem. A když si pod nimi hrají děti, je situace o to závažnější. Proto není dobré dlouho váhat. Pro kácení rizikových stromů se rozhodněte co nejdřív – už jen pro váš dobrý pocit.